SQ48S03150-NS00G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQ48S03150-NS00G
Manufacturer
Bel Power Solutions
Package / Case
8-SMD Module, 1/8 Brick
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 15V 50W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
Series :
SemiQ™ SQ48 (50W)
Voltage - Isolation :
2kV
Current - Output (Max) :
3.3A
Voltage - Input (Max) :
75V
Power (Watts) :
50W
Package / Case :
8-SMD Module, 1/8 Brick
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Voltage - Input (Min) :
36V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Outputs :
1
Voltage - Output 1 :
15V
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Control Features :
Enable, Active Low
Size / Dimension :
2.30Lx0.90W x 0.26 H 58.4mmx22.9mmx6.6mm
Type :
Isolated Module
Datasheets
SQ48S03150-NS00G
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH