SPM4030T-3R3M
Mfr.Part #
SPM4030T-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 3.8A 64.46 MOHM
Stock
106
In Stock :
106
Fixed Inductors
Published :
2017
DC Resistance (DCR) :
64.46mOhm Max
Size / Dimension :
0.165Lx0.157W 4.20mmx4.00mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
3.3μH
Current Rating (Amps) :
3.8A
Series :
SPM
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Wirewound
Current - Saturation :
2.2A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Datasheets
SPM4030T-3R3M
TDK Corporation SPM4030T-3R3M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD