SPM4012T-1R0M
Mfr.Part #
SPM4012T-1R0M
Description
FIXED IND 1UH 4.3A 45 MOHM SMD
Stock
76
In Stock :
76
Fixed Inductors
Current Rating :
4.7A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
100kHz
Published :
2013
Mount :
Inductance :
1μH
Current - Saturation :
6.4A
Series :
SPM-LR
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
EAR99
Inductance Tolerance :
20%
DC Resistance (DCR) :
36.3mOhm Max
Size / Dimension :
0.173Lx0.161W 4.40mmx4.10mm
Tolerance :
±20%
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Datasheets
SPM4012T-1R0M
TDK Corporation SPM4012T-1R0M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD