SPM4020T-6R8M-LR
Mfr.Part #
SPM4020T-6R8M-LR
Description
FIXED IND 6.8UH 2.2A 193.2 MOHM
Tolerance :
±20%
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Inductance :
6.8μH
Factory Lead Time :
14 Weeks
DC Resistance (DCR) :
193.2mOhm Max
Size / Dimension :
0.173Lx0.161W 4.40mmx4.10mm
1 (Unlimited)
HTS Code :
Series :
SPM-LR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Inductance Tolerance :
20%
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Current - Saturation :
2.7A
Test Frequency :
100kHz
RMS Current (Irms) :
2.2A
Material - Core :
Metal
ECCN Code :
EAR99
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating :
2.2A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
SPM4020T-6R8M-LR
TDK Corporation SPM4020T-6R8M-LR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD