SPM4020T-4R7M-LR
Mfr.Part #
SPM4020T-4R7M-LR
Description
FIXED IND 4.7UH 2.5A 147.2 MOHM
Stock
345
In Stock :
345
Material - Core :
Metal
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating :
2.5A
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
Nonstandard
RMS Current (Irms) :
2.5A
Size / Dimension :
0.173Lx0.161W 4.40mmx4.10mm
Inductance :
4.7μH
Series :
SPM-LR
ECCN Code :
EAR99
Published :
2013
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Current - Saturation :
3.5A
Inductance Tolerance :
20%
Test Frequency :
100kHz
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
147.2mOhm Max
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
SPM4020T-4R7M-LR
TDK Corporation SPM4020T-4R7M-LR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD