SPM4020T-1R5M-CA
Mfr.Part #
SPM4020T-1R5M-CA
Description
FIXED IND 1.5UH 4.1A 46.8MOHM SM
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Published :
Current Rating (Amps) :
4.1A
Test Frequency :
100kHz
Size / Dimension :
0.173Lx0.161W 4.40mmx4.10mm
Inductance :
1.5μH
Series :
SPM-CA
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Wirewound
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating :
4.1A
Material - Core :
Iron Powder
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current - Saturation :
4.3A
DC Resistance (DCR) :
46.8mOhm Max
Min Operating Temperature :
-40°C
Length :
4.3942mm
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Nonstandard
Width :
4.0894mm
Datasheets
SPM4020T-1R5M-CA
TDK Corporation SPM4020T-1R5M-CA
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD