SPM4020T-1R0M-CA02
Mfr.Part #
SPM4020T-1R0M-CA02
Description
FIXED IND 1UH 5A 34.7 MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
SPM
Current Rating (Amps) :
5A
Shielding :
Shielded
Current - Saturation :
6.7A
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
34.7mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
1μH
Size / Dimension :
0.173Lx0.161W 4.40mmx4.10mm
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD