SPM4012T-2R2M-LR
Mfr.Part #
SPM4012T-2R2M-LR
Description
FIXED IND 2.2UH 3.1A 85.4MOHM SM
HTS Code :
RMS Current (Irms) :
3.1A
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
85.4mOhm Max
Material - Core :
Metal
Inductance Tolerance :
20%
14 Weeks
Current Rating :
3.1A
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
REACH SVHC :
No SVHC
Current - Saturation :
4.8A
Size / Dimension :
0.173Lx0.161W 4.40mmx4.10mm
Inductance :
2.2μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±20%
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Mounting Type :
Surface Mount
Test Frequency :
100kHz
Series :
SPM-LR
Datasheets
SPM4012T-2R2M-LR
TDK Corporation SPM4012T-2R2M-LR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD