SPM12565VT-150M-D
Mfr.Part #
SPM12565VT-150M-D
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 15UH 8.5A 20.9MOHM SMD
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Size / Dimension :
0.512Lx0.492W 13.00mmx12.50mm
Current Rating (Amps) :
8.5A
Current - Saturation :
10.6A
DC Resistance (DCR) :
20.9mOhm
Ratings :
AEC-Q200
Material - Core :
Metal Composite
Inductance :
15μH
Package / Case :
Nonstandard
Factory Lead Time :
25 Weeks
Series :
SPM-VT-D
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SPM12565VT-150M-D
TDK Corporation SPM12565VT-150M-D
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD