SPM10040T-220M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SPM10040T-220M
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 3.6A 79 MOHM SMD
Stock
64
In Stock :
64
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Wirewound
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Inductance :
22μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SPM
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
79mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material - Core :
Metal
Current Rating (Amps) :
3.6A
HTS Code :
Published :
2017
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.421Lx0.394W 10.70mmx10.00mm
Current - Saturation :
4.6A
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
SPM10040T-220M
TDK Corporation SPM10040T-220M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD