SPM10065VT-3R3M-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SPM10065VT-3R3M-D
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
SMD,10x10x6.5mm
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 14.5A 6 MOHM SMD
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Product Width :
10mm
DC Resistance (DCR) :
6mOhm
Type :
Power
Rad Hardened :
No
RMS Current (Irms) :
28.6A
Product Height :
6.5mm
Package / Case :
SMD,10x10x6.5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Length :
10.5mm
Tolerance (+ or -) :
20%
Military Standard :
Not Required
Product Depth (mm) :
10.4(mm)
DC Resistance :
0.0066(ohm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Height (mm) :
6.5(mm)
Test Frequency :
0.1(MHz)
Inductance :
3.3uH
Number of Terminals :
Product Length (mm) :
10.9(mm)
Tolerance :
±20%
Core Material :
Metal
Technology :
Wirewound
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Failure Rate :
Not Required
Operating Temp Range :
-55C to 155C
Rated Current :
14.5A
Inductance Tolerance :
± 20%
Shielding :
Shielded
Datasheets
SPM10065VT-3R3M-D
Introducing Fixed Inductors TDK Corporation SPM10065VT-3R3M-D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Power, Package / Case:SMD,10x10x6.5mm, SPM10065VT-3R3M-D pinout, SPM10065VT-3R3M-D datasheet PDF, SPM10065VT-3R3M-D amp .Beyond Fixed Inductors TDK Corporation SPM10065VT-3R3M-D ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
TDK Corporation SPM10065VT-3R3M-D
SPM10065VT-3R3M-D datasheet pdf and Unclassified product details from TDK stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD