SPM10065VT-150M-D
Mfr.Part #
SPM10065VT-150M-D
Description
FIXED IND 15UH 6.5A 32.7MOHM SMD
Stock
113
In Stock :
113
Nonstandard
Qualification :
AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Number of Terminals :
2
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Failure Rate :
Not Required
Product Height :
6.5mm
Length :
10.5 mm
DC Resistance (DCR) :
32.7mOhm
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Width :
10 mm
Technology :
Wirewound
Package :
Digi-Reel?
RoHS :
Details
Military Standard :
Not Required
Saturation Current :
11.7 A
Product Length :
10.5mm
Series :
SPM-VT-D
Product Width :
10mm
Inductance Tolerance :
± 20%
Brand :
TDK
Product Category :
Power Inductors - SMD
TDK
Features :
Product Height (mm) :
6.5(mm)
Tolerance :
±20%
Height :
6.5 mm
Product Depth (mm) :
10.4(mm)
Current - Saturation (Isat) :
11.7A
Product Status :
Active
Type :
Drum Core, Wirewound
Test Frequency :
0.1(MHz)
Product :
Power Inductors
Termination Style :
SMD/SMT
Q @ Freq :
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Material - Core :
Metal Composite
Shielding :
Shielded
Tolerance (+ or -) :
20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Frequency - Self Resonant :
Mounting Style :
PCB Mount
Product Length (mm) :
10.9(mm)
Size / Dimension :
0.413" L x 0.394" W (10.50mm x 10.00mm)
Inductance :
15 µH
Self Resonant Frequency :
Current Rating (Amps) :
6.5 A
Supplier Device Package :
Core Material :
Metal
Application :
Automotive
Product Type :
Fixed Inductors
Rad Hardened :
No
RMS Current (Irms) :
15.9A
Termination :
Standard
Operating Temp Range :
-55C to 155C
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel
Diameter :
Datasheets
SPM10065VT-150M-D
TDK Corporation SPM10065VT-150M-D
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD