SPM10040XT-R18M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SPM10040XT-R18M
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 180NH 38A 0.55MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
180nH
Material - Core :
Metal
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.453Lx0.394W 11.50mmx10.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current - Saturation :
46A
Current Rating (Amps) :
38A
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Inductance Tolerance :
20%
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Shielding :
Shielded
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
SPM
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
0.55mOhm Max
Datasheets
SPM10040XT-R18M
TDK Corporation SPM10040XT-R18M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD