SP1812R-822H
Mfr.Part #
SP1812R-822H
Description
FIXED IND 8.2UH 842MA 280MOHM SM
Test Frequency :
1kHz
Max DC Current :
842mA
Depth :
3.4mm
Current - Saturation :
724mA
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Height :
3.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Current Rating :
842mA
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Inductance :
8.2μH
Tolerance :
±3%
Datasheets
SP1812R-822H
API Delevan SP1812R-822H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD