SP1812R-682K
Mfr.Part #
SP1812R-682K
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
FIXED IND 6.8UH 878MA 260MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
260mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Max DC Current :
878mA
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Depth :
3.4mm
Case Code (Metric) :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Tolerance :
±10%
Height :
3.4mm
Current - Saturation :
789mA
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
1kHz
Inductance :
6.8μH
Current Rating :
878mA
Datasheets
SP1812R-682K
API Delevan SP1812R-682K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD