SP1812R-472G
Mfr.Part #
SP1812R-472G
Description
FIXED IND 4.7UH 969MA 210MOHM SM
Max DC Current :
969mA
Inductance :
4.7μH
DC Resistance (DCR) :
210mOhm Max
Depth :
3.4mm
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Current - Saturation :
959mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Tolerance :
±2%
Current Rating :
969mA
Test Frequency :
1kHz
Height :
3.4mm
Datasheets
SP1812R-472G
API Delevan SP1812R-472G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD