SP1812R-332H
Mfr.Part #
SP1812R-332H
Description
FIXED IND 3.3UH 1.06A 180MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
180mOhm Max
Tolerance :
±3%
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Inductance :
3.3μH
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Current Rating :
1.06A
Max DC Current :
1.06A
Height :
3.4mm
Current - Saturation :
1.15A
Depth :
3.4mm
Test Frequency :
1kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
SP1812R-332H
API Delevan SP1812R-332H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD