SP1812R-183H
Mfr.Part #
SP1812R-183H
Description
FIXED IND 18UH 613MA 680MOHM SMD
Inductance :
18μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±3%
Height :
3.4mm
Current Rating :
613mA
Depth :
3.4mm
Test Frequency :
1kHz
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
DC Resistance (DCR) :
680mOhm Max
Max DC Current :
613mA
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Current - Saturation :
486mA
Datasheets
SP1812R-183H
API Delevan SP1812R-183H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD