SP1812R-182H
Mfr.Part #
SP1812R-182H
Description
FIXED IND 1.8UH 1.36A 110MOHM SM
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Test Frequency :
1kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current - Saturation :
1.54A
Height :
3.4mm
Max DC Current :
1.36A
Current Rating :
1.36A
Depth :
3.4mm
Inductance :
1.8μH
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Datasheets
SP1812R-182H
API Delevan SP1812R-182H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD