SP1812R-122H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SP1812R-122H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.2UH 1.51A 88MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
HTS Code :
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Current Rating :
1.51A
Max DC Current :
1.51A
Mount :
Surface Mount
Current - Saturation :
1.89A
Height :
3.4mm
Package / Case :
Nonstandard
Factory Lead Time :
16 Weeks
Shielding :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
88mOhm Max
Test Frequency :
1kHz
Depth :
3.4mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Tolerance :
±3%
Published :
Material - Core :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Construction :
Chip
Number of Functions :
1
Series :
SP1812R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
JESD-609 Code :
e1
Number of Terminations :
2
Inductance :
1.2μH
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Datasheets
SP1812R-122H
API Delevan SP1812R-122H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD