SP1812R-102G
Mfr.Part #
SP1812R-102G
Description
FIXED IND 1UH 1.58A 81 MOHM SMD
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
3.4mm
Depth :
3.4mm
Current - Saturation :
2.06A
Test Frequency :
1kHz
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Max DC Current :
1.58A
DC Resistance (DCR) :
81mOhm Max
JESD-609 Code :
e1
Inductance :
1μH
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
SP1812R
Current Rating :
1.58A
Datasheets
SP1812R-102G
API Delevan SP1812R-102G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD