SP1812-823J
Mfr.Part #
SP1812-823J
Description
FIXED IND 82UH 262MA 2.9 OHM SMD
Current - Saturation :
228mA
Max DC Current :
262mA
Depth :
3.4mm
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
2.9Ohm Max
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Test Frequency :
1kHz
Height :
3.4mm
Inductance :
82μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
262mA
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Datasheets
SP1812-823J
API Delevan SP1812-823J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD