SP1812-683K
Mfr.Part #
SP1812-683K
Description
FIXED IND 68UH 275MA 2.7 OHM SMD
Max DC Current :
275mA
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
DC Resistance (DCR) :
2.7Ohm Max
Depth :
3.4mm
Current - Saturation :
250mA
Test Frequency :
1kHz
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Height :
3.4mm
Current Rating :
275mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
68μH
Datasheets
SP1812-683K
API Delevan SP1812-683K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD