SP1812-683G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SP1812-683G
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 68UH 275MA 2.7 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
3.4mm
Shielding :
yes
Radiation Hardening :
No
Series :
SP1812
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 13 INCH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Functions :
1
HTS Code :
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±2%
Material - Core :
Ferrite
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Nonstandard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
Chip
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max DC Current :
275mA
DC Resistance (DCR) :
2.7Ohm Max
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Published :
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Current Rating :
275mA
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
68μH
JESD-609 Code :
e0
Current - Saturation :
250mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.4mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
1kHz
Mount :
Surface Mount
Datasheets
SP1812-683G
API Delevan SP1812-683G
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD