SP1812-473H
Mfr.Part #
SP1812-473H
Description
FIXED IND 47UH 335MA 1.8 OHM SMD
Height :
3.4mm
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Test Frequency :
1kHz
Inductance :
47μH
Current Rating :
335mA
DC Resistance (DCR) :
1.8Ohm Max
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Max DC Current :
335mA
Depth :
3.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current - Saturation :
296mA
Datasheets
SP1812-473H
API Delevan SP1812-473H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD