SP1812-472H
Mfr.Part #
SP1812-472H
Description
FIXED IND 4.7UH 969MA 210MOHM SM
Tolerance :
±3%
Current Rating :
969mA
Inductance :
4.7μH
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Max DC Current :
969mA
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Test Frequency :
1kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
210mOhm Max
Depth :
3.4mm
Height :
3.4mm
Current - Saturation :
959mA
Datasheets
SP1812-472H
API Delevan SP1812-472H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD