SP1812-333H
Mfr.Part #
SP1812-333H
Description
FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
408mA
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Height :
3.4mm
Current Rating :
408mA
Factory Lead Time :
15 Weeks
JESD-609 Code :
e0
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Inductance :
33μH
Current - Saturation :
359mA
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Test Frequency :
1kHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Series :
SP1812
Depth :
3.4mm
Datasheets
SP1812-333H
API Delevan SP1812-333H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD