SP1812-273K
Mfr.Part #
SP1812-273K
Description
FIXED IND 27UH 430MA 1 OHM SMD
Tolerance :
±10%
Depth :
3.4mm
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Inductance :
27μH
Max DC Current :
430mA
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Current Rating :
430mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
3.4mm
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Test Frequency :
1kHz
Current - Saturation :
400mA
Datasheets
SP1812-273K
API Delevan SP1812-273K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD