SP1812-184K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SP1812-184K
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 180UH 172MA 6.7OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
SP1812
Number of Functions :
1
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
yes
Pbfree Code :
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Tolerance :
±10%
Packing Method :
TR, 13 INCH
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
180μH
Radiation Hardening :
No
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Package / Case :
Nonstandard
Construction :
Chip
Max DC Current :
172mA
Number of Terminations :
2
Current - Saturation :
154mA
DC Resistance (DCR) :
6.7Ohm Max
Current Rating :
172mA
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Test Frequency :
1kHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Height :
3.4mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
JESD-609 Code :
e0
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Depth :
3.4mm
Datasheets
SP1812-184K
API Delevan SP1812-184K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD