SP1812-182J
Mfr.Part #
SP1812-182J
Description
FIXED IND 1.8UH 1.36A 110MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height :
3.4mm
Tolerance :
±5%
Depth :
3.4mm
Max DC Current :
1.36A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e0
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Current Rating :
1.36A
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Current - Saturation :
1.54A
Inductance :
1.8μH
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Series :
SP1812
Test Frequency :
1kHz
Datasheets
SP1812-182J
API Delevan SP1812-182J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD