SP1008R-473J
Mfr.Part #
SP1008R-473J
Description
FIXED IND 47UH 139MA 5.9 OHM SMD
Height :
2.41mm
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Tolerance :
±5%
Published :
Inductance :
47μH
Max DC Current :
139mA
POWER INDUCTOR
Saturation Current :
217mA
Depth :
2.66mm
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Test Frequency :
100kHz
Current Rating :
143mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
5.9Ohm Max
Datasheets
SP1008R-473J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD