SP1008-104H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SP1008-104H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 102MA 10.9OHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
45 Weeks
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Number of Functions :
1
JESD-609 Code :
e0
DC Resistance (DCR) :
10.9Ohm Max
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Current Rating :
105mA
Depth :
2.66mm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
No
Shielding :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Wirewound
Tolerance :
±3%
Package / Case :
Nonstandard
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Saturation Current :
148mA
Inductance :
100μH
Published :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
J BEND
HTS Code :
Max DC Current :
102mA
Series :
SP1008
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Material - Core :
Ferrite
Radiation Hardening :
No
Height :
2.41mm
Datasheets
SP1008-104H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD