SP1008R-472K
Mfr.Part #
SP1008R-472K
Description
FIXED IND 4.7UH 372MA 817MOHM SM
Stock
500
In Stock :
500
Tolerance :
±10%
Resistance :
770mOhm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Depth :
2.66mm
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Inductance :
4.7μH
DC Resistance (DCR) :
817mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
2010
Max DC Current :
383mA
Current Rating :
372mA
Test Frequency :
100kHz
2
Construction :
RECTANGULAR
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
1008
Height :
2.41mm
Series :
SP1008R
Case Code (Metric) :
Datasheets
SP1008R-472K
API Delevan SP1008R-472K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD