SP1008R-392H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SP1008R-392H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.9UH 392MA 739MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e1
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Max DC Current :
392mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Material - Core :
Ferrite
Factory Lead Time :
45 Weeks
Depth :
2.66mm
Current Rating :
403mA
Shielding :
yes
Type :
Wirewound
Saturation Current :
758mA
Height :
2.41mm
Inductance :
3.9μH
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
J BEND
Number of Functions :
1
Tolerance :
±3%
Series :
SP1008R
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Published :
Package / Case :
Nonstandard
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
739mOhm Max
Test Frequency :
100kHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Datasheets
SP1008R-392H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD