SP1008R-152J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SP1008R-152J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 627MA 288MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
Inductance :
1.5μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
J BEND
Material - Core :
Ferrite
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
627mA
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Wirewound
Pbfree Code :
yes
Number of Functions :
1
Shielding :
yes
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Series :
SP1008R
Max DC Current :
627mA
Depth :
2.66mm
Saturation Current :
1.2A
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
2.41mm
DC Resistance (DCR) :
288mOhm Max
Factory Lead Time :
45 Weeks
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±5%
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
JESD-609 Code :
e1
HTS Code :
Datasheets
SP1008R-152J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD