SP1008-471K
Mfr.Part #
SP1008-471K
Description
FIXED IND 470NH 941MA 128MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Depth :
2.66mm
DC Resistance (DCR) :
128mOhm Max
Packing Method :
TR, 13 INCH
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
HTS Code :
Saturation Current :
2.15A
Height :
2.41mm
Inductance :
470nH
Current Rating :
957mA
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
941mA
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±10%
Datasheets
SP1008-471K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD