SP1008-392J
Mfr.Part #
SP1008-392J
Description
FIXED IND 3.9UH 392MA 739MOHM SM
Saturation Current :
758mA
Inductance :
3.9μH
Height :
2.41mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
DC Resistance (DCR) :
739mOhm Max
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Current Rating :
403mA
Tolerance :
±5%
Depth :
2.66mm
Test Frequency :
100kHz
Max DC Current :
392mA
Datasheets
SP1008-392J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD