SP1008-272H
Mfr.Part #
SP1008-272H
Description
FIXED IND 2.7UH 485MA 482MOHM SM
Max DC Current :
485mA
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Test Frequency :
100kHz
Saturation Current :
873mA
Height :
2.41mm
Depth :
2.66mm
DC Resistance (DCR) :
482mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
492mA
Inductance :
2.7μH
Datasheets
SP1008-272H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD