SN65LVDS100DGKRG4
Mfr.Part #
SN65LVDS100DGKRG4
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
IC REDRIVER 1CH 2GBPS 8VSSOP
Product Category :
Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Number of Elements :
1
Output :
LVDS
Power Dissipation :
377mW
Lead Free :
Lead Free
Pin Count :
8
Length :
3mm
Supply Voltage1-Nom :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Supply Current :
30mA
Interface Standard :
EIA-644-A; TIA-644-A
Base Part Number :
65LVDS100
Input :
CML, LVDS, LVPECL
Capacitance - Input :
0.6pF
Receiver Number of Bits :
1
Supply Voltage :
3.3V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
8
Terminal Pitch :
0.65mm
Data Rate (Max) :
2Gbps
Type :
Buffer, ReDriver
Weight :
18.99418mg
Output Current :
12μA
ROHS3 Compliant
Propagation Delay :
800 ps
Width :
3mm
Driver Number of Bits :
Operating Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3V~3.6V
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Delay Time :
470ps
Logic Function :
Translator
Package / Case :
Max Power Dissipation :
377mW
Mounting Type :
Surface Mount
Turn On Delay Time :
800 ps
Datasheets
SN65LVDS100DGKRG4
Introducing Signal Buffers, Repeaters, Splitters Texas Instruments SN65LVDS100DGKRG4 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Output:LVDS, Base Part Number:65LVDS100, Number of Pins:8, Type:Buffer, ReDriver, Number of Terminations:8, Operating Temperature:-40°C~85°C, Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Mounting Type:Surface Mount, SN65LVDS100DGKRG4 pinout, SN65LVDS100DGKRG4 datasheet PDF, SN65LVDS100DGKRG4 amp .Beyond Signal Buffers, Repeaters, Splitters Texas Instruments SN65LVDS100DGKRG4 ,we also offer TUSB216IRWBR, DS25BR100TSD/NOPB, SN65LVDS100DGKR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.