SN65LVDS100DGKR
Mfr.Part #
SN65LVDS100DGKR
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
IC REDRIVER 1CH 2GBPS 8VSSOP
Stock
154
In Stock :
154
Product Category :
Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Type :
Buffer, ReDriver
Receiver Number of Bits :
1
Supply Voltage1-Nom :
3.3V
Delay Time :
470ps
Interface Standard :
EIA-644-A; TIA-644-A
Number of Elements :
1
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Thickness :
970μm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Pin Count :
8
Terminal Pitch :
0.65mm
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
377mW
Input :
CML, LVDS, LVPECL
JESD-609 Code :
e4
Mount :
Surface Mount
Base Part Number :
65LVDS100
Weight :
18.99418mg
Driver Number of Bits :
Power Dissipation :
377mW
Propagation Delay :
800 ps
Operating Supply Current :
25mA
Operating Supply Voltage :
3.3V
Package / Case :
Length :
3mm
Turn On Delay Time :
800 ps
Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
REACH SVHC :
No SVHC
Nominal Supply Current :
30mA
Logic Function :
Translator
Number of Pins :
8
Width :
3mm
Pbfree Code :
Number of Terminations :
Output :
LVDS
Data Rate (Max) :
2Gbps
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
Height :
1.07mm
Capacitance - Input :
0.6pF
Number of Functions :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Datasheets
SN65LVDS100DGKR
Introducing Signal Buffers, Repeaters, Splitters Texas Instruments SN65LVDS100DGKR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Buffer, ReDriver, Operating Temperature:-40°C~85°C, Base Part Number:65LVDS100, Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Number of Pins:8, Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:8, Output:LVDS, SN65LVDS100DGKR pinout, SN65LVDS100DGKR datasheet PDF, SN65LVDS100DGKR amp .Beyond Signal Buffers, Repeaters, Splitters Texas Instruments SN65LVDS100DGKR ,we also offer SN65LVPE502ARGER, TUSB216IRWBR, DS25BR100TSD/NOPB, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.