SMK-R100-1.0
Mfr.Part #
SMK-R100-1.0
Description
RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.1,
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Size / Dimension :
0.120 L x 0.060 W (3.05mm x 1.52mm)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Tolerance :
±1%
Composition :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
100 MOhms
Power (Watts) :
1W
Datasheets
SMK-R100-1.0
SMK Series, -, 100 mOhms, 1W, ±1%, -65°C ~ 170°C