SMK-R020-5.0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMK-R020-5.0
Manufacturer
Isabellenhütte
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.02,
Manufacturer :
Isabellenhütte
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
SMK
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.120 L x 0.060 W (3.05mm x 1.52mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Ratings :
Failure Rate :
Power (Watts) :
1W
Resistance :
20 mOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Number of Terminations :
2
Composition :
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Tolerance :
±5%