SMG100VB821M22BLL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMG100VB821M22BLL
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 820UF 20% 100V RADIAL
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Tolerance :
±20%
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
820µF
Ripple Current @ High Frequency :
1.848A @ 100kHz
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Polarization :
Polar
Ripple Current @ Low Frequency :
1.54A @ 120Hz
Applications :
GENERAL PURPOSE
ESR (Equivalent Series Resistance) :
753mOhm @ 120Hz
Series :
SMG
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Lead Free :
Contains Lead
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Ripple Current :
1.54A
Life (Hours) :
2000 hours
Height Seated (Max) :
1.181 30.00mm
Package / Case :
Radial, Can
Lead Pitch :
10.0076mm
Datasheets
SMG100VB821M22BLL
United Chemi-Con SMG100VB821M22BLL
SMG 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.54A 0.866Dia 22.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can