SMF4L90A-7
Mfr.Part #
SMF4L90A-7
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
2.7A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
90V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
146V
Series :
SMF4L
Power - Peak Pulse :
400W
Package / Case :
Voltage - Breakdown (Min) :
100V
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Unidirectional Channels :
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)