SMF4L64CAQ-7
Mfr.Part #
SMF4L64CAQ-7
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.9A
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMF4L
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V