SMF4L58A-7
Mfr.Part #
SMF4L58A-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
DO-219AA
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.3A
Type :
Zener
Packaging :
Cut Tape
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Series :
SMF4L
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V
Power Line Protection :
No
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
RoHS :
Details
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Brand :
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Type :
TVS Diodes
Supplier Device Package :
DO-219AA
Product Status :
Active
Package / Case :
Applications :
Automotive
Unidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
400W