SMF4L188A-7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMF4L188A-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
DO-219AA
Datasheet
Download
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Package / Case :
DO-219AA
Mounting Type :
Surface Mount
Brand :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
188V
Capacitance @ Frequency :
Applications :
Automotive
Package :
Tape and Reel (TR)
Type :
Zener
Supplier Device Package :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
328V
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
209V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.2A
RoHS :
Details
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection :
No
Series :
SMF4L
Packaging :
Cut Tape
Product Type :
TVS Diodes
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Product Status :
Active
Power - Peak Pulse :
400W