SMDJE78CA
Mfr.Part #
SMDJE78CA
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Applications :
Telecom
Package :
Tape and Reel (TR)
Clamping Voltage :
126 V
Supplier Device Package :
SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Polarity :
Bidirectional
Capacitance @ Frequency :
Series :
SMDJE
Mounting Type :
Surface Mount
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Product Status :
Active
Power Line Protection :
No
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
23.8A