SMDJE78A
Mfr.Part #
SMDJE78A
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC
Product Category :
Supplier Device Package :
SMC
Applications :
Telecom
Unidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V
Clamping Voltage :
126 V
Product Type :
TVS Diodes
Power Line Protection :
No
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
23.8A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)