SMDJE64A
Mfr.Part #
SMDJE64A
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Surface Mount
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
29.1A
Clamping Voltage :
103 V
Unidirectional Channels :
1
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Power Line Protection :
No
Applications :
Telecom
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V